НОВИНИ

Вирощений на космічній станції салат виявився корисним та поживним

08.03.2020 17:02
5400

Вчені з НАСА заявили, що салат-латук, який виростили на борту Міжнародної космічної станції (МКС), виявився таким же корисним і поживним, як і рослини, що виросли на Землі. Насіння відправили на МКС в рамках експерименту, щоб з’ясувати, чи можливо їх культивування в космосі. Про це повідомля The Guardian .

Вчені Джойя Масса, Крістіна Ходадад та їхні колеги вивчили та проаналізували три партії салату-латуку, які виросли на космічній станції в період з 2014 по 2016 рік. Вони порівняли їх з салатом, який вирощували на землі в аналогічних умовах. Для цього вони відтворили приблизно таку ж концентрацію вуглекислого газу і температури. Порівнявши рослини, дослідники визначили, що рівень поживних речовин між ними дуже схожий.

Головна відмінність рослин полягає в тому, що салат, який виріс в космосі, має більше мікроорганізмів. Швидше за все, це пов’язано зі специфічною мікрофлорою на станції. Дослідники пояснили, що жодне з них при цьому не може нашкодити людині.

Вчені відзначили, що це важливий крок для того, щоб вирощувати їжу для астронавтів в космосі під час тривалих польотів. Зараз НАСА відправляє припаси на МКС, тому екіпаж станції не ризикує зіткнутися з нестачею їжі. Однак для майбутніх місій на місяць і Марс НАСА необхідно знайти інший спосіб поповнити запаси готової їжі.

“Зараз ми не можемо гарантувати, що у нас з’явиться дієта, яка буде задовольняти потреби екіпажу для більш тривалих космічних польотів. Тому одним з можливих рішень буде доповнити упаковану їжу свіжими продуктами. Він [салат-латук, вирощений в космосі] буде забезпечувати додаткові вітаміни та інші поживні речовини, смакові якості, текстури і різноманітність в дієті», — відзначили в НАСА.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: