НОВИНИ

Виробництво спирту в Україні суттєво збільшилося

24.01.2023 15:05
255-1

Виробництво спирту в Україні минулого року збільшилося на 12% порівняно з 2021 роком, тоді як податкові збори до бюджетів усіх рівнів із цього підакцизного товару в другому півріччі 2022 року зросли на 13% проти показника за аналогічний період роком раніше. Про це повідомляє  Інтерфакс-Україна, пише agronews.ua.

Як повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у телеграм-каналі, загалом податкові надходження перевищили заплановані у довоєнний час показники на 17%, незважаючи на повномасштабне російське воєнне вторгнення.

При цьому він не зазначив у повідомленні обсягів продажу спирту в натуральному вираженні.

“Не можна не помітити позитивних зрушень щодо детінізації на ринку алкоголю. Спирт подорожчав. “Сірі” виробники позбавляються ліцензій. Незабаром буде ще одне рішення (на відкликання ліцензії – ІФ-У). Спиртзаводи за так званою “другою формою” не працюють” , – наголосив Гетманцев у повідомленні.

Водночас він зазначив, що в Україні все ще залишається напрями, за якими можна покращити адміністрування роботи спиртової галузі.

“Потенціал до покращення акцизної дисципліни залишається за рахунок чорного неліцензованого ринку. Горілка вільно продається в інтернеті та нелегальних мережах збуту. Тут недопрацьовує сумнозвісне Бюро економічної Безпеки (БЕБ). Переконаний, що проблема має бути вирішена остаточно в першому півріччі 2023 року”, – написав голова Комітету.

Як повідомлялося, Верховна Рада України 12 січня ухвалила в першому читанні євроінтеграційні законопроєкти №8286 і №8287 про введення електронної акцизної марки для алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних цигарках, ці законодавчі ініціативи впроваджуються для забезпечення простежування.

Тоді Гетманцев заявив, що ці законопроєкти дозволять запровадити в Україні електронні марки акцизного податку у вигляді QR-коду швидкого реагування. Застосування цього QR-коду підтверджує сплату акцизного податку, легальність виробництва, ввезення, зберігання, транспортування та реалізації алкогольних та тютюнових товарів, тим самим дозволяючи ідентифікувати продукцію та відстежити її переміщення від виробника/імпортера до кінцевого продавця у роздрібній мережі. Тим самим у країні буде посилено протидію незаконному виробництву та обігу підакцизних товарів та виникнуть передумови для нарощування збору акцизного податку.Перегляди: 39
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: