ВАЖЛИВО

Виробництво озимої пшениці може суттєво скоротитися

23.02.2023 10:14
129-1

Валове виробництво озимої пшениці як основної зернової культури може зменшитися на 15-20%, а якщо вилучити окуповані території, то й на всі 30%. Таким прогнозом поділився Олександр Захарчук, доктор економічних наук, професор, завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ «Інститут аграрної економіки» в жуналі The Ukrainian Farmer, пише agronews.ua.

За його словами, через подорожчання основних ресурсів аграріям цьогоріч доведеться йти на спрощення технології вирощування: переважна більшість господарств уже торік зменшили внесення мінеральних добрив на 30-50%, а є й такі, що не внсили їх зовсім.

Відтак, середня врожайність озимої пшениці становитиме в найкращому разі 35-40 ц/га проти торішніх 45-50 ц/га.

«Виходом із цієї ситуації могли б бути рішення за такими напрямами: подальше розблокування чорноморських портів, збільшення пропускної спроможності залізниці й поступова переорієнтація аграрного сектору на переробку та розвиток тваринництва. Однак для цього знадобляться значні інвестиційні ресурси протягом наступних 2-3 років», – зазначив Олесандр Захарчук.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: