ВАЖЛИВО

Всеукраїнський Конгрес Фермерів виступає проти відкриття ринку землі для юридичних осіб під час війни

04.08.2023 11:51
IMG_20180917_153512-19853-20148

Всеукраїнський Конгрес Фермерів  звернувся до Президента, уряду та Верховної Ради з проханням продовжити строк дії заборони на продаж сільгоспземель юридичним особам до скасування воєнного стану. Про це повідомляє пресслужба спілки, пише  agronews.ua.

На думку членів ВКФ законодавчі зміни умов обігу земель сільськогосподарського призначення, які передбачені у другому етапі земельної реформи, є недоцільними в умовах, коли аграрії зазнають фінансових та фізичних збитків. 

Так з 1 січня 2024 скасовується заборона для юридичних осіб на купівлю земельних ділянок  для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та паїв, а також  пропонується збільшити ліміт на обсяг ділянок з поточних 100 до 10 тисяч гектарів « в одні руки». На думку членів ВКФ це призведе до концентрації значних площ землі в руках великих аграрних підприємств, в той час коли фермерські господарства, які зазнали значних втрат від бойових дій та спричиненої ними економічної кризи, не матимуть можливості купувати такі земельні ділянки внаслідок відсутності достатніх коштів.

«Малі фермери та аграрії, зазнаючи протягом часу введення війни негативних наслідків для свого бізнесу у вигляді блокування та обстрілу портів, елеваторів, ускладнення логістичних шляхів, відсутність контрагентів, здорожчання складової собівартості сільськогосподарської продукції або її знищення, будуть позбавлені можливості купити землю, якою вони користуються протягом декількох років, оскільки не будуть достатньо фінансово забезпеченими», – наголошується у зверненні.

Також автори звернення зазначили, що у зв’язку зі зростанням цін на землі в регіонах, віддалених від бойових дій в середньому на 20%, збільшення цін на паливо, збільшенням витратної частини та зменшенням доходів, вони позбавляються  можливості створювати «фінансову подушку» задля купівлі землі у майбутньому.

Крім того, аграрії зазначають, що неможливість цьогоріч реалізувати агропродукцію призведе до відсутності коштів на добрива, насіння, обладнання та оплату праці в наступному сезоні, що поставить під загрозу існування їх бізнесу, а в результаті – надходжень до бюджетів, які нині так важливі для забезпечення перемоги українського народу у війні з рф, а також для майбутнього післявоєнного відновлення.


Перегляди: 7
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: