НОВИНИ

Вітчизняний ринок ЗЗР цього року у грошовому вимірі зріс на 2%

17.12.2019 17:17
shutterstock_1248180463

Вітчизняний ринок засобів захисту рослин цього року показав зростання на 2% у грошовому еквіваленті і оцінюється в $940 млн. Хоча в натуральному вираженні він залишився майже незмінним. Про це повідомила комерційний директор ALFA Smart Agro Тетяна Мосендз, пише журнал The Ukrainian Farmer.

За її словами, це викликано низкою чинників, серед яких валютна й політична нестабільність, низькі ціни на сільськогосподарську продукцію на світовому ринку, зростання витрат агровиробників.

До перелічених чинників, що впливатимуть на ринок усіх матеріально-технічних ресурсів, – ЗЗР, насіння, добрив тощо, – додається очікування запуску ринку землі.

«Аграрії намагаються перестрахуватися й мінімально витрачати кошти, щоб у разі відкриття ринку землі мати можливість швидко відреагувати й забезпечити себе основними активами виробництва», – зауважила Тетяна Мосендз.

Водночас, перелічені чинники, що призвели до зниження прибутків, підштовхують аграріїв удосконалювати технології вирощування культур, оптимізувати системи захисту й фокусуватися не лише на підвищенні врожайності, а й на рентабельності з гектара.

Слід також зазначити, що світовий ринок засобів захисту рослин поступово відновлюється після кризи. За прогнозами аналітиків, до 2023 року ринок демонструватиме кумулятивне зростання щороку до 3% і досягне $66–67 млрд.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: