НОВИНИ

Відсутність України на ринку цибулі ЄС позначилась на цінах

27.09.2022 15:10
778-2

Пропозиція цибулі ріпчастої у Європі скоротилась на 40% через зниження урожаю та випадіння України з ринку. Це значно підняло ціни на овоч. Про це розповів голова Асоціації виробників цибулі Кастилії-Ла-Манчі (Іспанія) Луїс Фернандо Рубіо, пише agronews.ua.

Він зазначив, що посівні площі під цибулею, врожайність і калібри знизилися в усіх виробничих зонах Європи. Вихід України з ринку через війну також мав помітний вплив і призвів до зниження пропозиції цибулі нижче норми.

«За останні роки посівні площі цибулі в Україні значно зросли, випередивши навіть Іспанію, тому її відсутність на ринку відчувається дуже сильно. Її цибуля поставлялася на ринки Східної Європи та Азії й мала хорошу якість луски і смак», — зауважив  Луїс Фернандо Рубіо.

Він додав, що цього року крупнокаліберна цибуля коштує від 35 до 37 євроцентів за кілограм, а середнього калібру — від 25 до 30 на відміну від торішніх 8-10 євроцентів за кілограм.

«Минулого року ціни не дозволяли покрити витрати на виробництво, але цього року це поки що можливо. Лише за рік собівартість виробництва кілограма цибулі підскочила до 25 центів», — сказав представник асоціації, додавши, що великої цибулі майже немає.

Читайте також: Відбудеться безкоштовний вебінар щодо приватизацію державного та комунального майна


Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: