НОВИНИ

Відомий телеканал нагородив переможців телевікторини пляшками з отруєним алкоголем

29.03.2023 19:55
alkogol2-696x348

На початку 2023 року на одному з українських телеканалів переможцям вікторини замість призів дарували пляшки з ромом. Як з’ясувалося, призовий напій містив талій – вкрай токсичну речовину, яка у певних концентраціях стає смертельно небезпечною. Про смертельну отруту у пляшках стало відомо з інформації Наукового центру превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Медведя МОЗ України, пише agronews.ua.

За підсумками проведених лабораторних аналізів та зроблених висновків, токсикологи надіслали листа до МОЗ головному державному санітарному лікарю України Ігорю Кузіну.

У листі, зокрема, йдеться, що фахівці Центру протягом лютого-березня 2023 року за запитами слідчих органів та лікувальних закладів досліджували біоматеріал, відібраний у пацієнтів, що надійшли до лікувальних закладів з ознаками гострого отруєння. Причому в усіх пацієнтів було явно виражена неврологічна симптоматика, а також спостерігалося випадіння волосся. 

В результаті аналізів з’ясувалося, що в усіх пробах біоматеріалу був виявлений талій – м’який метал, сполуки якого мають сильну токсичність і вкрай небезпечні для організму. Історії відомо чимало резонансних летальних випадків, пов’язаних з отруєнням талієм.

Як з’ясувалося, усі пацієнти з такою симптоматикою так чи інакше були причетні до вікторини, яку проводив один з українських телеканалів. Розіграні в телестудії пляшки з ромом потім відправляли переможцям на домашні адреси Новою поштою.

“З метою профілактики подальших отруєнь високотоксичною речовиною – талієм просимо вжити заходів для подальшого інформування сімейних лікарів, лікарів бригад екстреної та невідкладної медичної допомоги, а також лікарів неврологічних відділень та відділень інтенсивної терапії про загрозу розповсюдження через мережу інтернет смертельно небезпечної та контрафактної алкогольної продукції, що містить талій”, – звертаються токсикологи до головного санлікаря.

Крім того, вони наголошують, що на сьогодні в Україні немає специфічних антидотів, які використовують при отруєнні талієм. Тому вони просять МОЗ та особисто Ігоря Кузіна подбати про те, щоб токсикологічні відділення лікувальних закладів та відділення інтенсивної терапії були забезпечені такими препаратами, оскільки це буквально питання життя і смерті пацієнтів.

Очевидно, слід також з’ясувати, якими шляхами отруєний алкоголь потрапив на телебачення у призовий фонд, а також хто, де і в яких обсягах його виробив. Однак, це вже питання слідства, а не медиків.Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: