НОВИНИ

Великобританія імпортує українську цибулю

01.04.2024 16:07
Depositphotos_13517096_XL-64651

Україна продовжує розширювати географію експорту цибулі. Так, у січні 2024 року перші гуртові партії української цибулі були експортовані на ринок Великобританії. Про це повідомляють аналітики EastFruit.

«Цей напрямок є нетиповим для постачання цибулі з України, проте дуже перспективним, особливо в такі сезони, як цей, коли у Європі спостерігається дефіцит цибулі», – відмічають експерти.

Зазначається, що основним ринком збуту української цибулі залишається Румунія, куди щомісяця вирушають майже 2 тис. тонн продукції. На другому місці за обсягами експорту залишається Молдова. Також значні партії української цибулі вирушають до Болгарії, Австрії та Чорногорії.

Аналітики зауважують, що причин для розширення обсягів експорту цибулі з України наразі досить багато. Так, ціни на українську цибулю нині перебувають на одному з найнижчих рівнів в історії – близько 31 центів США за кг.

Крім того, українська цибуля продається зараз значно дешевше, ніж цибуля у країнах ЄС чи Молдові. Навіть у Польщі, яка завдяки масовому імпорту цибулі з росії, має найнижчі ціни в Євросоюзі, ціни на цибулю в середньому на 40% вищі, ніж в Україні.

«Різниця ж у оптових цінах на цибулю між Україною та Нідерландами – найбільшим експортером цибулі ЄС, зараз уже майже дворазова, що дозволяє створювати можливості подальшого розширення географії експортних постачань», – додають аналітики.


Перегляди: 65
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: