ВАЖЛИВО

Вчені створили унікальну пшеницю

08.09.2021 14:03
wheat-seeds-artaniya

Вчені з британського Інституту досліджень сільськогосподарських культур Rothamsted Research проводять  випробування пшениці, використання  якої повинно знизити рівень акриламіду в випеченому хлібі. Про це повідомляє foodingredientsfirst, пише agronews.ua.

Акриламід утворюється в результаті реакції між аспарагіном і цукрами вважається канцерогенним.

Подібні дослідження є безпрецедентними для континентальної Європи, де діють суворі норми ГМ. Однак Департамент навколишнього середовища, продовольства і сільського господарства країни дозволив випробування з урахуванням їхньої важливості для здоров’я людини.

“Ми вважаємо, що рівень аспарагіна в пшениці можна істотно знизити без шкоди для якості зерна”, – говорить керівник проекту в Rothamsted Research, професор Найджел Гелфорд.

За його словами, було виявлено, що акриламід викликає рак у гризунів, хоча епідеміологічні дослідження, що зв’язують цю речовину з раком у людей, “неоднозначні”.

Дослідження Rothamsted Research триватимуть до п’яти років, і завершиться у 2026 році. Якщо вони пройдуть успішно, то нову пшеницю будуть висівати у вересні-жовтні.

Нагадаємо, що Ціни на цукор та олію піднялися майже вдвічі.Перегляди: 5
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: