НОВИНИ

Вчені презентували супер ранній сорт часнику

30.01.2023 14:12
32d1e5c279c8a693cb1f4fda4bfe5de4

У 2022 році вчені Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану запатентували новий сорт часнику під назвою «Жануб», що в перекладі означає «Південь», який має коротший термін дозрівання порівняно з іншими сортами. По це повідомив автор сорту «Жануб», науковий співробітник НДІ овочебаштанних культур та картоплі Баходир Саломов в ефірі «Узбекистан 24», пише agronews.ua.

«Одна з головних переваг нового сорту перед іншими полягає в тому, що він має досить короткий термін дозрівання — 200-215 днів. Крім того, новий сорт має дуже добрий показник урожайності, великі плоди з кількістю цибулин (зубків) — 13 і цілком відповідає за якістю сучасним вимогам ринку. Щодо транспортабельності та термінів зберігання новий сорт також має хороші характеристики», — зазначає Баходир Саломов.

Він додав, що якщо сіяти цей сорт як озимий у першій декаді вересня, то врожай можна збирати у третій декаді березня – першій декаді квітня наступного року, тобто на 20-25 днів раніше, ніж інші сорти. Відповідно, це дає можливість узбецьким експортерам вийти на зовнішні ринки з новим урожаєм часнику майже на місяць раніше, ніж у звичайні строки.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: