АНАЛІТИКА

Вартість моркви несподівано упала

02.01.2024 07:07
329

Пропозиція моркви на українському ринку на поточному тижні помітно збільшилася, тоді, як темпи збуту в даному сегменті залишалися невисокими. Як результат, ціни на цю продукцію почали стрімко знижуватися, повідомляють аналітики проєкту EastFruit, пише agronews.ua.

За словами ключових гравців ринку, таке різке здешевлення продиктоване доволі помітним збільшенням моркви на ринку, оскільки низка виробників ухвалила рішення почати розпродаж цієї продукції зі сховищ.

На цей час більшість українських фермерів знижують відпускні ціни на моркву, вони готові відвантажувати дану продукцію по 8-12 грн/кг ($0,21-0,32/кг), що в середньому на 23% дешевше, ніж тижнем раніше.

Основною причиною зниження відпускних цін у сегменті моркви стало збільшення пропозиції цих коренеплодів на ринку. За словами виробників, якість моркви в сховищах почала погіршуватися, і більшість із них ухвалила рішення почати розпродаж цієї продукції до настання холодів, оскільки у багатьох фермерів виникають проблеми з подальшим зберіганням цієї продукції.

У результаті вже сьогодні морква в українських господарствах пропонується до продажу в середньому на 43% дешевше, ніж наприкінці грудня 2022 року.

Водночас експерти ринку не виключають зміни ринкової ситуації в сегменті моркви вже на початку другої половини поточного сезону. На їхню думку, якщо наразі якість закладеної продукції стрімко погіршується, то пропозиція коренеплоду на ринку може істотно знизитися вже найближчими місяцями.Перегляди: 1299
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: