АНАЛІТИКА

Вартість картоплі рекордно зросла

02.12.2023 09:15
630_360_1567087931-470

Українські виробники картоплі впевнено підвищують відпускні ціни на свою продукцію, повідомляють аналітики проекту EastFruit, пише agronews.ua.

Чергове зростання цін у цьому сегменті оператори ринку пояснюють підвищеним попитом оптових компаній та роздрібних мереж, які продовжують закуповувати картоплю для тривалого зберігання.

Так, тільки з початку поточного тижня картопля зросла у ціні до 10-14 грн/кг, що в середньому на 20% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня. За словами самих виробників, підвищувати ціни в даному сегменті їм дозволяє не лише високий попит, а й скорочення пропозиції даної продукції з дрібних господарств населення, оскільки через погіршення погодних умов більшість виробників не має змоги відвантажувати свою продукцію на ринок.

Зазначимо, що на сьогоднішній день картопля в Україні вже коштує в середньому вдвічі дорожче, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому оператори ринку зазначають, що зростання цін не сприяло зниженню попиту на картоплю, у зв’язку з чим вони не виключають, що наступного тижня фермери пробуватимуть вкотре підвищити ціни в даному сегменті.Перегляди: 1845
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: