НОВИНИ

В Японії створили клони ГМО свиней для трансплантації органів від свині до людини

16.02.2024 18:18
6

Японська компанія PorMedTec повідомила про вдалу спробу виростити три клони поросят, яким спеціально відредагували гени. Таким чином внутрішні органи поросят матимуть менший ризик імунного відторгнення при трансплантації органів до людини. Про це повідомляють Коментарі, пише agronews.ua.

Деякі віруси, зокрема ретровіруси свиней можуть інфікувати людські клітини під час трансплантації органів до людини. Таким чином це створює ризик відторгнення пересаджених органів від свині до людини. Однак вчені з PorMedTec змогли відредагувати деякі гени у свиней, щоб подолати цю проблему.

PorMedTec зробили зміни 10 генів у ядрах яйцеклітин та помістили їх у матку дорослої свині для вирощування клонів ГМО поросят. Після вдалої спроби вчені отримали трьох генномодифікованих поросят.

“Успішне клонування в Японії генетично модифікованої свині з таким послужним списком допоможе пришвидшити зусилля з реалізації клінічних застосувань у країні”, — повідомила японська компанія PorMedTec.

Дефіцит донорів органів для пересадки залишається глобальною проблемою, однак у Японії особливо складна ситуація. Японська служба трансплантації органів наводить дані, що в країні потребують пересадки органів 16 тис. людей, однак щороку здійснюють лише 400 таких операцій.

Наразі компанія PorMedTec очікує етичну перевірку своїх досліджень. Якщо вчені отримають схвалення, то подадуть заявку на подальші дослідження, які будуть включати операцію з пересадки органів від ГМО свині до людини.Перегляди: 59
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: