ВАЖЛИВО

В Україну завезли отруйний болгарський перець

06.04.2024 09:07
6985a82a999426278959cb89f0b91972

В Україну завезли отруйний болгарський перець. В овочі міститься надмірна концентрація інсектициду та акарициду – форметанату.

Через систему швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (Rapid Alert System for Food and Feed – RASFF) надійшло повідомлення від 27 березня 2024 року № 2024.2121-fup4стосовно виявлення форметанату в болгарському перці походженням з Йорданії (виробник: JORDANIAN1PALESTINIAN AGRICULTURAL PRODUCTS MARKETING COMPANY). Повідомляється, що до України (отримувач: ТОВ “МОДЕНА УКРАЇНА”) овоч ввезли з Польщі (гуртовик: VITA FRUIT sp.z.o.o, Przeworsk).

У Херсонській ОВА закликали, відповідно до законів України “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин” та “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, у разі наявності в обігу вказаної продукції оператори ринку зобов’язані вилучити її з обігу та письмово проінформувати Херсонське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Довідка. Форметанат – це інсектицид та акарицид, який використовують для обробки насіння та деяких фруктів, зокрема, цитрусових, персиків та нектаринів, груш та яблук, а також помідорів. Хімічно він відноситься до карбаматів. Крім того, у форметанату є ще одна активна група: формамідінова. Це зумовлює його дію на комах.

В організм людини та тварин форметанат може потрапляти з їжею, водою, а також при вдиханні. Для гострого отруєння форметанатом характерні нудота та блювання, біль у животі, слинотеча, діарея, підвищена пітливість, а також порушення зору, слабкість, утруднення дихання, підвищення артеріального тиску. При тяжких отруєннях спостерігаються судоми, постраждалий може впасти в кому. Ці явища обумовлені механізмом дії формитанату: він оборотно блокує фермент ацетилхолінестеразу, що руйнує ацетилхолін. Цей нейромедіатор бере участь у передачі сигналу від нервів до м’язів, а також у центральній нервовій системі. Його надлишок в організмі призводить до порушення роботи нейронів. Форметанат не виявляє канцерогенних властивостей. Його хронічна токсичність для ссавців вивчена мало.Перегляди: 135
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: