НОВИНИ

В Україну повернуться масштабні відключення електроенергії 

16.07.2023 15:15
elektro4-652x391

Наступний осінньо-зимовий період може виявитися для українців ще важчим, ніж попередній. Тривалі відключення електроенергії відновляться, і людям знову доведеться сидіти без світла. Причому можуть бути проблеми не лише зі світлом, але також із опаленням та водопостачанням. Тому громадянам радять, поки тепло, зробити ревізію своїм генераторам та накопичувачам електрики. Своїми міркуваннями щодо майбутнього опалювального сезону та щодо можливих відключень електроенергії поділились експерти в галузі енергетики, пише agronews.ua.

Після важкої минулої зими, коли багато регіонів цілодобово сиділи без світла, українці почали відвикати від проблем з енергопостачанням. Зараз майже всюди є електрика, і здається, що інакше не може бути.

Тим не менш, загроза нових масштабних відключень електроенергії з настанням нового опалювального сезону більш ніж реальна. Після осінньо-зимового ракетного обстрілу було виведено з ладу 75% об’єктів теплової енергетики. Крім того, розбито багато підстанцій. До того ж, досі не зрозуміла доля Запорізької АЕС, яка є найпотужнішим об’єктом генерації, і яка досі залишається під окупантами.

Вже очевидно, що енергетики не встигнуть до холодів відновити енергосистему у тому вигляді, в якому вона була раніше. А якщо ще й ЗАЕС не повернеться до української енергосистеми, то генерації в осінньо-зимовий період нам дуже не вистачатиме. І жодним імпортом електроенергії покрити цей брак не вдасться.

“Якщо Запорізькій АЕС у системі не буде, то у нас будуть досить відчутні проблеми з генерацією. Розмір цього дефіциту, як мені особисто видається, перекрити імпортом ми не зможемо. Просто стільки імпорту ми не затягнемо. Тому взимку цілком можуть бути обмеження”, – каже директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко.

При цьому виконавчий директор ДПЕК Дмитро Сахарук роз’яснив, що з кожним зниженням температури повітря на 5 градусів додається 100 мВт споживання. Отже, чим холодніше ставатиме, тим більше зростатиме споживання електроенергії, що призведе до її неминучого дефіциту.

“Україна споживатиме більше і може виникнути значно більший дефіцит, який не вийде покрити імпортом. Коли імпорту не вистачить, систему доведеться балансувати відключеннями… Умови, в яких ми почнемо цю зиму, будуть набагато гіршими за ті, що були на початку минулої зими. Такого не було 2022 року”, – попередив Сахарук.

Тому українцям радять не намагатися позбутися генераторів, павербанків та інших накопичувачів енергії, які були припасені ними ще минулого року. Із великим ступенем ймовірності можна сказати, що вони будуть життєво необхідні і наступної зими.

Є також побоювання, що Росія так просто не відчепиться і з настанням холодів знову візьме під приціл об’єкти енергетики. А отже, можуть бути нові пошкодження енергосистеми, яка й так украй ослаблена. Ба більше, навіть із закінченням війни енергетикам не вдасться одразу відновити енергосистему до її довоєнного стану. Тому дефіцит електроенергії ще може відчуватись і якийсь час після війни.Перегляди: 45
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: