АНАЛІТИКА

В Україні знову дорожчає картопля

06.03.2024 07:00
3

На українському ринку картоплі спостерігається дефіцит якісної продукції. Як повідомляють аналітики проєкту EastFruit, оптові компанії та роздрібні мережі все частіше стикаються з проблемою закупівлі необхідних обсягів якісної картоплі, пише agronews.ua.

Така ситуація дає змогу фермерам впевнено підвищувати ціни на картоплю високої якості. Уже сьогодні українські виробники готові вести відвантаження такої продукції не нижче, ніж по 16-23 грн/кг ($0,42-0,60/кг), що в середньому на 14% дорожче, ніж тижнем раніше.

Як зазначають гравці ринку, наразі запаси картоплі високої якості в українських господарствах уже досить обмежені, тоді як попит на цю продукцію продовжує зростати. Це і є основною причиною зростання цін. Варто зазначити, що в умовах, що склалися, фермерам вдається підвищувати ціни й на менш якісну продукцію.

Додамо, що наразі картопля в Україні вже коштує в середньому у 2,8 раза дорожче, ніж на початку березня 2023 року. Оператори ринку не виключають, що ціни на неї зростатимуть і далі, оскільки пропозиція картоплі продовжує скорочуватися.Перегляди: 5679
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: