АНАЛІТИКА

В Україні змінилися ціни на картоплю

24.05.2024 07:04
Potato

За вихідні торішня картопля на українському ринку почала підвищуватися в ціні. Про це повідомляє EastFruit, пише agronews.ua.

Так, сьогодні виробники відвантажують картоплю врожаю 2023 року по 15-22 грн/кг ($0,38-0,55/кг) залежно від якості, сорту та обсягу партії, що в середньому на 27% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

За словами операторів ринку, підвищувати ціни на картоплю фермерам вдається шляхом сезонного скорочення пропозиції в умовах стабільного попиту. Також варто зазначити, що оптові компанії нерідко скаржаться на брак якісної картоплі у виробників, що не дає змоги їм сформувати достатню кількість партій для закупівлі.

Так, сьогодні торішня картопля в Україні коштує в середньому вже в 3,4 раза дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. При цьому багато операторів ринку впевнені в подальшому подорожчанні цієї продукції, оскільки відсоток некондиційної картоплі цього року досить високий, а запаси в господарствах населення продовжують стрімко скорочуватися.Перегляди: 3903
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: