НОВИНИ

В Україні змінились умови реєстрації прав на нерухомість

20.05.2023 09:07
rejestracija-maino

З 18 травня в Україні змінилися умови реєстрації прав на нерухомість. У Мініїнфраструктури повідомили, що послуга стала доступною на платформі “Дія” для мешканців ще десяти областей. Про це повідомляє biz.today.ua, пише agronews.ua.

Йдеться про права, які виникли та були зареєстровані до 1 січня 2013 року, коли запровадили Державний реєстр прав на нерухоме майно. З сьогоднішнього дня послуга реєстрації прав на нерухомість стала доступною для мешканців Київської, Закарпатської, Одеської, Дніпропетровської, Рівненської, Харківської, Тернопільської, Чернігівської та Хмельницької областей, а також міста Луцьк.

У прес-службі Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомили, що наразі громадяни із зазначених регіонів також зможуть подавати заяви на реєстрацію прав на нерухомість через державну платформу “Дія”. Раніше сервіс був доступний лише мешканцям Харкова та Чугуївського району Харківської області, Львівської області та Тернополя.

Українці, які не користувалися “Дією”, мали звертатися мінімум до трьох державних установ, щоб зареєструвати права на свої об’єкти нерухомості.

Як скористатися послугою

Громадяни мають зайти в “Дію”, вибрати вкладки “Послуги”, а потім “Земля, будівництво, нерухомість” та “Державна реєстрація прав на нерухоме майно”, після чого вибрати пункт “Подати заяву”. Після цього слід внести потрібні дані та завантажити сканкопії документів. Заяву слід підписати електронним підписом.

Реєстратор самостійно надішле запит до бюро технічної інвентаризації та внесе дані до Державного реєстру прав на нерухоме майно. Заявник зможе дізнатися про результат свого звернення, побачивши статус в особистому кабінеті на порталі “Дія”. Він також отримає повідомлення у листі на електронну пошту заявника.

У відомстві зазначили, що масштабування зазначеної послуги є важливим для успішної реалізації програми допомоги з відновлення житла. Вона реалізована Мінцифри разом із Мін’юстом за підтримки програми EGAP Фонду “Східна Європа”.Перегляди: 6
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: