НОВИНИ

В Україні виник гострий дефіцит працівників

04.06.2024 17:14
3

В Україні на тлі посилення мобілізації сформувався значний дефіцит робочої сили. Компанії та підприємства вимушено підвищують зарплати персоналу, але і це не розв’язує проблеми. Про це повідомляє Today.ua, пише agronews.ua.

Відтік кадрів призвів до зниження продуктивності заводів, шахт, будівельних майданчиків, та закладів громадського харчування. Однією з головних проблем підприємств стала нестача працівників, пошук яких ускладнено.

За даними видання Вloomberg, набуття чинності закону про посилення мобілізації з 18 травня, спрямоване на поповнення армії. До ЗСУ мають приєднатися сотні тисяч військовослужбовців. Але дефіцит працездатних чоловіків та жінок стає гострою проблемою для малих та великих підприємств, які є основою економіки воєнного часу.

Заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук наголосив, що Україна бере участь у війні на виснаження. Економіка поступово ослаблюється, і чим довше будуть тривати бойові дії, тим це буде відчутніше. Вона вже втратила чверть своєї продукції з початку вторгнення.

За словами Ніколайчука, крім приблизно 6 мільйонів українців, які втекли від війни, нестача робочих рук посилюється чоловіками, які зайняті в тіньовій економіці незареєстрованих працівників, а також ухиляються від призову. рф має перевагу, тому що її ресурси величезні.

Роботодавці підвищують оклади, щоб утримати співробітників. Інфляція знизилася майже до 3% у порівнянні з 27% на піку після вторгнення. Нацбанк повідомив, що зарплата, скоригована з урахуванням зростання цін, у 2025 році перевищить довоєнний рівень.

Старший економіст київського Центру економічних стратегій Володимир Ланда наголосив, що Кабмін має стежити за потребами бізнесу – попри необхідність збільшувати армію. Причина у тому, що в України недостатньо коштів для істотного розширення своїх військ.

Керівник проєктів столичної рекрутингової агенції Resorcer Юлія Кузенкова зазначила, що компанії все частіше наймають жінок на посади, які раніше традиційно займали чоловіки.Перегляди: 52
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: