В Україні на тлі посилення мобілізації сформувався значний дефіцит робочої сили. Компанії та підприємства вимушено підвищують зарплати персоналу, але і це не розв’язує проблеми. Про це повідомляє Today.ua, пише agronews.ua.
Читай нас також у Viber та Telegram.
Відтік кадрів призвів до зниження продуктивності заводів, шахт, будівельних майданчиків, та закладів громадського харчування. Однією з головних проблем підприємств стала нестача працівників, пошук яких ускладнено.
За даними видання Вloomberg, набуття чинності закону про посилення мобілізації з 18 травня, спрямоване на поповнення армії. До ЗСУ мають приєднатися сотні тисяч військовослужбовців. Але дефіцит працездатних чоловіків та жінок стає гострою проблемою для малих та великих підприємств, які є основою економіки воєнного часу.
Заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук наголосив, що Україна бере участь у війні на виснаження. Економіка поступово ослаблюється, і чим довше будуть тривати бойові дії, тим це буде відчутніше. Вона вже втратила чверть своєї продукції з початку вторгнення.
За словами Ніколайчука, крім приблизно 6 мільйонів українців, які втекли від війни, нестача робочих рук посилюється чоловіками, які зайняті в тіньовій економіці незареєстрованих працівників, а також ухиляються від призову. рф має перевагу, тому що її ресурси величезні.
Роботодавці підвищують оклади, щоб утримати співробітників. Інфляція знизилася майже до 3% у порівнянні з 27% на піку після вторгнення. Нацбанк повідомив, що зарплата, скоригована з урахуванням зростання цін, у 2025 році перевищить довоєнний рівень.
Старший економіст київського Центру економічних стратегій Володимир Ланда наголосив, що Кабмін має стежити за потребами бізнесу – попри необхідність збільшувати армію. Причина у тому, що в України недостатньо коштів для істотного розширення своїх військ.
Керівник проєктів столичної рекрутингової агенції Resorcer Юлія Кузенкова зазначила, що компанії все частіше наймають жінок на посади, які раніше традиційно займали чоловіки.