НОВИНИ

В Україні введуть графік на подачу газу: до чого готуватися

16.08.2023 17:16
gaz-696x391

Наступного опалювального сезону українцям потрібно бути готовими не лише до відключень електроенергії, але й газу. Енергетичний експерт Юрій Корольчук заявив, що запасів палива після повного відключення транзиту газу з боку РФ може не вистачити на всю зиму, пише agronews.ua.

У такому разі точно будуть запроваджені графіки, причому навіть на подачу газу населенню, зазначив експерт.

“І тоді будуть такі ж графіки, що 10 годин буде газ, 10 годин не буде газу, і це стосуватиметься так само і теплокомуненерго… Тобто там, де люди живуть у сільській місцевості у приватних будинках – це буде суттєво завдавати шкоди . Буде складніше та дорожче”, – пояснив Корольчук.

Плани уряду щодо заповнення підземних сховищ – 14,5 млрд. куб. м – враховують сценарій помірної зими, тому у разі тривалих морозів палива може не вистачити до кінця холодів.

“В уряді хочуть брати газ у Європі. Не думаю, що даватимуть. Якби запасів було 18 млрд кубометрів – гарантовано пройшли б зиму”, – заявив експерт.

Корольчук вважає, що торговельні мережі в Україні так само, як і минулого року, завищуватимуть ціни на необхідні взимку товари (генератори, ліхтарі, павербанки), тому готуватися до зими потрібно вже зараз. 

Енергетики на сьогоднішній день докладають усіх зусиль для відновлення енергосистеми до початку опалювального сезону, проте з високою ймовірністю відключень електроенергії уникнути не вдасться, адже росіяни знову і знову атакують українську інфраструктуру, й ще невідомо, якою буде ситуація восени.

У свою чергу голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї Іван Плачков зазначив, що запасів палива в Україні має бути достатньо, щоб пройти наступний опалювальний сезон.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: