НОВИНИ

В Україні відновили реєстрацію податкових накладних

27.05.2022 16:06
men-are-using-a-calculator-to-analyze-slip-credit-PFE6VF9-min

Сьогодні, 26 травня, офіційно опубліковано, а 27 травня набере чинності (за винятком кількох норм) закон, яким повертаються обов’язок реєстрування ПН та РК, звітування та сплати податків й проведення камеральних перевірок декларацій. Повідомляє news.dtkt.ua, пише agronews.ua.

Як зазначається, 25 травня Президент Володимир Зеленський підписав Закон №2260–IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» (законопроєкт №7360).

Законом запропоновано такі три основні зміни до ПКУ:

1. Відновити податковий обов’язок платників податків, у яких є можливість виконувати свої податкові обов’язки, в частині:

  • дотримання термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН;
  • подання податкової звітності;
  • сплати податків.

2. Відновити камеральні та документальні перевірки податкової звітності.

3. Відновити відшкодування сум ПДВ з бюджету.

Реєстрація податкових накладних за лютий-травень 2022 р. передбачена до 15 липня 2022 р.

Так, платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасну звітність чи сплату податків за період з 24 лютого 2022 року, якщо ці податкові обов’язки були виконані протягом 60 днів із дня відновлення таких можливостей. Проте відновлюється обов’язковий зв’язок сплати податків та звітність для платників, які мають можливість своєчасно виконувати цей обов’язок. 

Платники податку, які перейшли на спрощену систему оподаткування зі сплатою 2% податку, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання додаткових обов’язкових повідомлень з 24 лютого 2022 року до переходу на систему спрощення, за умови виконання таких обов’язкових заходів протягом 60 днів із дня переходу на спрощену систему.

Платники податків, які справляють помилки до 20 липня 2022 року, звільняються від штрафних санкцій.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: