НОВИНИ

В Україні відновлять найпотужнішу птахофабрику після руйнації

09.11.2022 17:29
slovyanska-hohlushka-pislya-ruskih-744x440

До травня 2022 року птахофабрика «Фенікс» була однією з найпотужніших на Донеччині з виробництва яєць: 500 тис. штук щоденно. Тут утримували 800 тис. голів птиці. Окупанти розбомбили підприємство, вся птиця загинула. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці Тетяна Ігнатченко, речниця Донецької обласної військової адміністрації, пише agronews.ua.

Власники назвали птахофабрику «Фенікс» тому, що змогли відродити тут, поблизу Святогірська, виробництво, яке рашисти знищили на Луганщині у 2014 році.

З 1 травня окупанти обстрілювали підприємство понад 10 разів, розповів директор «Фенікса» Ігор Зиньковський.

«У нас на той час працювало понад півтори сотні людей, – зазначив він. – І вже після перших обстрілів я відчув, що просто не маю морального права їх вмовляти виходити на роботу».

Окупанти бомбили пташник доти, доки не знищили буквально все: перебили комунікації, потрощили обладнання і, відповідно, загинула вся птиця.

«Собівартість курки на той час становила в середньому 150 грн. У нас було 800 тис. голів, – зазначив керівник підприємства. – Лише на птиці підприємство втратило 120 млн грн. А ще ж обладнання, приміщення… Загальні збитки ще не підрахували».

Наразі, коли російських окупантів відігнали, працівники почали повертатися: прибирають мертву птицю, латають, де це можливо, дахи, відновлюють пошкоджені комунікації.

Дивом кілька десятків курей уціліли, попри потужні обстріли і те, що з кінця травня були позбавлені звичних для них умов та самі давали собі раду. За таку стійкість їх тут називають кіборгами.

«Відновимо, – запевнив Ігор Зиньковський. – Справа часу і грошей. Головне – вдалося зберегти людей».Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: