В соцмережах закликають підтримати тварин, долучаються й популярні актори, ведучі та музиканти. Оскільки зоопарки – в катастрофічній ситуації. З початком бойових дій звіринці вимушено закрилися, але найбільша проблема – у відсутності харчів, ліків та обігріву. Без допомоги людей тварини не здатні евакуюватися, здобути їжу чи зігрітися. Зоопарки, а надто на оточених рашистами територіях, благають про допомогу. Поо це повідомляє greenpost.ua, пише agronews.ua.
![](https://greenpost.ua/upload/media/2022/08/24/pasted-image-0.jpg)
Зоопарк “12 місяців”
“Тварини гинуть від голоду, харчуються “залишками від залишків”, немає електрики та дизелю для підігріву, під час бомбардувань – калічаться від паніки, навіть немає ліків приспати тих, хто страждає найбільше” – розповідає засновник зоопарку “12 Місяців” на Київщині Михайло Пінчук. Під’їхати до зоопарку важко, бо мости підірвані, а окупанти не пропускають волонтерів з продовольством.
Реабілітаційний центр для великих хижаків у Василівці
![](https://greenpost.ua/upload/media/2022/08/24/pasted-image-0-1.jpg)
У Василівці, що на Запоріжжі – “зеленого коридору”, аби доправити дизель та корми, потребує реабілітаційний центр для великих хижаків. “Два тижні окупації, 200 мешканців, ми уже пережили кілька днів справжнього голоду. Їжі дедалі менше, постійні обстріли. А наш зоопарк споживає свіжого м’яса по 200 кілограм на день – це більше за Київський та Рівненський зоопарки разом,” каже власник зооцентру Олександр Пилишенко.
Миколаївський зоопарк
У Миколаївському зоопарку чотирилапих посадили на вимушену дієту, урізали раціони наскільки це можливо – розповідає директор Володимир Топчій. “Маємо 4000 голів тварин, прогодувати допомагають городяни та волонтери, отримали вантаж із сухим коромом та ліками із Європи. Усі працівники зоопарку – виходять на роботу. А деякі буквально живуть на робочому місці”
Перерахувати гроші, аби допомогти цим та іншим українським звіринцям у соцмережах закликають й українські селебрітіс. Акторка Ольга Сумська, ведучі Ігор Кондратюк, Ольга Грицик, Лада Тесфайє, Юлія Янчар, співак Тарас Тополя, співачка Laura Marti, ведучий і музикант Микола Сєрга. Зробити це можна, наприклад, через сервіс онлайн-платежів Portmone. У розділі “Благодійність” представлені реквізити зоопарків по всій країні та фонду, що опікується тваринами. Усі внески без комісій, а перелік бенефіціарів постійно поповнюється.