ВАЖЛИВО

В Україні успішно реалізується проєкт підтримки аграріїв: озвучено результати

27.08.2022 12:32
ff1972e4-b3db-4347-b3ea-057636c7eb0d

У  межах ініціативи «Жнива перемоги», де учасники  Всеукраїнського Конгресу Фермерів отримали 10 комбайнів, передбачене ще постачання мобільних сховищ збіжжя, які вже прямують в Україну. А на весняну кампанію заплановане постачання тракторів і сіялок. Про це повідомив один з організаторів проекту «Жнива Перемоги», народний депутат Дмитро Соломчук у розмові з головою Всеукраїнського Конгресу Фермерів, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад Іваном Слободяником, пише agronews.ua.

Ініціатива спецпредставника України з продовольчої безпеки Олександри Василенко та народного депутата Дмитра Соломчука «Жнива перемоги» – це проект, який реалізовується після початку широкомасштабного вторгнення. Його мета допомогти фермерам зібрати врожай вчасно та якісно за допомогою сучасної техніки.

🔥 Цей проект був підтриманий Президентом України, Міністерство закордонних справ україни, Міністерством аграрної політики та профінансований фундацією Говарда Баффетта. Але цього проекту могло не бути, якби не ініціатива спецпредставника України з продовольчої безпеки Олександри Василенко та народного депутата Дмитра Соломчука.

Це важливо не тільки для фермера, але й для сільських громад, тому що якщо не буде вчасно зібрано і збережено врожай, не буде сплачено податки, не буде бюджетів. 

Розкажіть будь-ласка, як прийшла дана ініціатива, як її вдалося реалізувати ? Поступово, покроково, і взагалі, звідки взялася ця ідея.

24 лютого почалось повномасштабне вторгнення. За кілька днів стало зрозуміло, що в аграріїв є втрати. Це було прогнозовано, бо ракети летіли будь-куди: і в зерносховища, в поля, в техніку. Викрадалось багато чого. Це загроза продовольчій безпеці, адже країна тримається на аграріях. Наша задача — відновити село.

«Для Володимира Зеленського – це завдання №1! Він хоче розвиток села. Нове українське село і ми всі маємо йому допомагати», – наголосив Соломчук.

Разом з Олександрою Василенко, спецпредставником України від Міністерства закордонних справ з продовольчої безпеки, ми почали шукати людей, які готові підтримувати агросектор не тільки мукою та сіллю, а дати інструментарій для наших людей.

Зв’язалися з різними фондами та з Говардом Баффеттом і він того ж дня радо погодився почати співпрацювати. Буквально за кілька тижнів почалася робота, як з комбайнами, так і по мобільним зерносховищам, які вже в дорозі і будуть у вересні в Україні.Також працюємо і за іншими напрямками, пишемо програми та співпрацюємо з різними фондами, тому що, як на мене, це одна з головних галузей України.

Що на сьогодні даний проект в цифрах? Кількість техніки, коштів… Яка це техніка, яка її географія? Чим цей проект є сьогодні  і які подальші плани?

На сьогоднішній день завезено 50 зернозбиральних комбайнів, які видаються по заявкам безкоштовно від фонду «Жнива Перемоги» аби фермери могли зекономити кошти і не брати техніку в оренду. Техніка 2022 року випуску, втрат – нуль.

З такою технікою на кожному гектарі фермер буде економити суттєві кошти. Якщо у нього 100-200 га площа – це хороший показник і цього буде достатньо, щоб зробити вклад у тваринницький комплекс, наприклад купити 3-4 корови. Щоб все, що ми вирощуємо максимум згодовувати і реалізовувати через молоко, м’ясо, а ще краще через ковбасу, консерви.

А скільки це обійшлося у коштах? Тому що прайсова вартість такого комбайну без жатки порядку 240 – 250 тис. євро., такого – 140-150 тис. євро.  

Там суть в іншому. Нюанс навіть не в грошах. Гроші безумовно важливо, але нюанс в тому, що всі комбайни, що їхали, то була ціла спецоперація. Комбайни їхали до східних наших «недобрих сусідів» і ми їх перехватили.

Нехай їхні фермери працюють цьогоріч «дон-донами» і нивами. А ми будемо молотити New Holand і John Deer. Тож там була не тільки фінансова складова.

«Тож українські фермери крадуть російські танки, відтягують гаубиці, а народні депутати відтягують російські трактори і передають фермерам. Мені здається це хороша кооперація», –  резюмує Іван Слободяник.

Світ змінюється. Продовольча безпека сьогодні і ціна на продукти, що у нас, що в США, що в Британії, що в Німеччині. Європа не зібрала прогнозований врожай пшениці.

Але головна ставка, яку я робитиму на наступний рік, це те, щоб залучати людей, які можуть нам допомогти коштами, людьми, обладнанням, нема різниці чим. Все, що завезеться, воно залишиться в Україні.

Щодо переробки – ми маємо максимум переробляти! Поставте в селі невеличкий макаронний цех на 1 тонну макарон в добу. І там буде працювати десять людей, плюс два сторожа, водій, менеджер… А це вже до 15 будинків у селі забезпечені роботою. І вже власнику буде приємніше, щоб у нього в селі було чисто: він найме людей, які позамітають, побілять, пофарбують.

Я хочу закликати усіх голів ОТГ, адже вони є головними менеджерами об’єднаних територіальних громад, що саме вони повинні на весь світ кричати, щоб до їхній фермерів щось приїхало і мотивувати до створення нових фермерських господарств.

Село – це комфорт: сирен немає, тихо, спокійно, птахи співають, гарні дівчата ходять, хліб смачний печеться, ковбаса смачна виготовляється. Якщо немає газу, є піч, немає світла, то в селі і при свічці іноді приємно посидіти.

«Сьогодні приходить взагалі переосмислення сільського життя, тому що – це повернення до свого коріння, це безпека і спосіб виживання. Якщо не буде газу, то зима буде дуже важкою в містах», – коментує Слободяник.

У нас ще поняття будови бізнесу неправильне, всі хочуть в центр міста. Візьмемо Польщу, в селі є магазини, автосалони, йде розвиток. І ми маємо цей поштовх дати. Для президента це питання також номер один, він хоче розвиток села, він хоче нове село, але ми всі маємо йому допомагати і не шукати причини. Спотикачів було дуже багато навіть по цьому проекту, але маємо йти допомагати, як нашому лідеру, так і для кожного селянина.

Можете мені допомогти з однією непростою справою? Справа в тому, що навіть коли ми говорили, що ці комбайни приїдуть, нам не дуже вірили. І я теж визнаю, що не до кінця вірив, що це реальна історія. Тепер коли, ми передаємо для груп фермерів комбайни  в роботу, вони запитують, а яка гарантія, що до нас знову цей комбайн приїде. Можна від вас, як ініціатора кілька слів, за яких умов ці комбайни точно повернуться на наступний рік туди, де вони працювали?

Я дуже педантичний до господарської діяльності. Якщо фермер попрацював, повернув комбайна чистого та неушкодженого, ніяких питань не виникне. Хороший господар – бери працюй. Але якщо комбайн буде не в належному стані, то як потім дивитися в очі тим всім донорам і тим більше знову звертатися за допомогою. На таких фермерах ми будемо ставити хрест, вибачайте, допомогти не можемо. Господар має бути господарем, у нас в Україні таких дуже багато, я думаю навіть 95%.

Що стосується того, з чим зараз працюємо, це кукурудзяні жатки, шукаємо як закупити та завезти. На весну вже почали підготовку, завозимо трактори і сівалки, як на пшеницю та ячмінь, так і на кукурудзу та сою.

Ми хочемо допомогти фермерам до весняно-польових робіт. Цей сезон ми фізично вже не встигаємо,  весною цей проект буде. А осінній – це мішки для зберігання, думаю вам будуть надані по заявкам.

«Я не можу не скористатися нагодою, щоб не прорекламувати Конгрес у такому випадку. Колеги, все дуже просто, ми зараз отримуючи цю допомогу передаємо її у найпотужніші наші осередки. Доєднайтесь до Всеукраїнського Конгресу фермерів і я думаю, що ви матимете величезний шанс долучитися до цієї програми. Це окрім того, що ми готові допомагати і по програмам державної підтримки, які зараз будуть анонсуватися. Так, що давайте, друзі, співпрацювати!», – розповів Слободяник.

У нас же країна різних людей, і доброзичливих багато буває і соботажників, які фактично можуть працювати на економічному фронті. Коли реалізовувався проект, чи були підводні камені, які заважали завезти вчасно техніку чи просто завезти?

У мене є принцип в житті – якщо я бачу ціль, то її потрібно досягати, в Олександри Василенко така ж сама пряма позиція. Спотикачі були, і вони могли бути не лише в нашій країні, в першу чергу бюрократичні різні моменти, чиновницькі моменти. Але якось так вдавалося, вирішувати їх.

Я до політики 20 років був в агробізнесі і розумію, як відбуваються процеси і надіюся, що будь-які чиновники розуміють, що в країні війна і будь-яку допомогу, яка приїжджає в Україну, неважливо чи це консерви з Італії, чи одяг з Польщі, чи комбайн з Америки, вони мають з квітами зустрічати, бо вона для нас  – українців, і буде працювати на нас.

Дуже важливо, щоб до людей прийшло переосмислення, бо коли ми переможемо країна вже буде не така. Ми маємо всі разом працювати і ще раз працювати, а не мажорити на “бентлі” в центрі Києва, бо батько міністр. Такого вже не буде, це вже забута історія. Ми інші, і це дасть нам дуже великий поштовх для розвитку.

Дмитро, я вам дуже дякую, і від імені Всеукраїнського Конгресу Фермерів, і від Всеукраїнської  асоціації громад,  за цю неймовірну ініціативу. Я думаю, що ми не підведемо вас, повернемо у гарному стані техніку. Бажаємо, щоб цей проект розвивався, бо це є в інтересах всієї країни, і готові підставити плече у всіх питаннях, які стосуються аграрного розвитку.

«Я бажаю, щоб ви якісно зібрали пшеницю, соняшник, кукурудзу, сою. В кінці сезону ми всі разом зібралися за один великий стіл, стіл – Жнив Перемоги. Щоб була перемога наших Збройних Сил, щоб ми могли посадити за стіл наших військових, які боронять нас аби ми могли працювати у полі і разом відсвяткували на всіх фронтах цю велику перемогу, а за нею прийшов великий старт у розвитку нашої країни. Слава Україні! Героям Слава!», – резюмує Дмитро Соломчук.

Читайте також: У межах ініціативи «Жнива перемоги» фермерам на безоплатній основі передають комбайни

Незабудьте підписатися на Ютуб каналі “ПроLAND” за посиланням, щоб бути в курсі головних аграрних подій та новин сільських територій, не пропустити цікаві вебінари та конференції.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: