НОВИНИ

В Україні суттєво збільшився імпорт сиру

17.04.2024 17:11
13

Продажі сиру перестали зростати, а його імпорт суттєво збільшився. Тобто перспектива збуту великих обсягів сиру не найкраща. Про це повідомляє Інфагро, пише agronews.ua.

У найближчій перспективі сири не подешевшають, але акції з великими знижками стануть масовими. Та навіть цінові знижки врятують не всіх виробників, адже імпорт сиру досить суттєво зріс.

Європейський сир дешевий і з ним конкурувати стає все складніше. За перший квартал імпорт твердого, напівтвердого та білого сиру зріс на 12%. У тому числі завезено суттєвий обсяг твердих/напівтвердих сирів, які складають найбільшу конкуренцію вітчизняним сироварам. А імпорт плавленого сиру зріс на чверть.

Проте впевненості в подальшому суттєвому збільшенні імпорту поки немає. Девальвація гривні трохи відлякує імпортерів.

Зважаючи на загострення проблем з продажами на внутрішньому ринку, виробники сирів намагаються збільшувати його експорт, але це вдається не завжди. Експортні продажі напівтвердих сирів у першому кварталі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року впали на 11%. Ще гірше виглядає динаміка експорту напівтвердих сирних продуктів. Їх продажі у першому кварталі скоротилися майже на чверть. В перспективі,  експорт цього товару ще більш суттєво впаде.Перегляди: 40
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: