ВАЖЛИВО

В Україні створили три нові сорти рідкісної червонокнижної рослини

24.02.2023 17:10
0dfaebb636740371b9790812041b7e71

Садівник-селекціонер із Кам’янця-Подільського В’ячеслав Францішко вніс до Державного реєстру сортів чимало рослин. Раніше їх вирощували хіба що любителі. Про це повідомляє Голос України, пише agronews.ua.

Серед новинок є і три сорти береки лікарської. На жаль, ця рослина, що є близькою родичкою горобини й глоду, тепер нечасто зустрічається не тільки в Україні, а й у світі. Нині берека лікарська занесена до Червоної книги майже 10 країн, зокрема і України.

Був час, коли попит на деревину з береки призвів до масового вирубування береки. Матеріал йшов на виготовлення дорогих меблів, музичних інструментів і навіть деталей для літаків.

Але тепер дослідників дедалі більше цікавлять харчові та навіть лікувальні можливості береки. Попит на її ягоди починає зростати. Та шкода, що отримати великі врожаї не так вже й просто.

Для того, щоб пришвидшити цей процес, і працюють селекціонери. І хоча змусити дерево рости швидше навряд чи вдасться, отримати бажаний результат на щеплених рослинах цілком можливо.


З-поміж іншого є в господаря шість сортів калини, навіть два такі, що мають чи не найбільші плоди серед відомих світових сортів калини. Їх здебільшого купували та висаджували іноземні фермери. Але тепер дедалі більше цікавляться і в нас.

За словами В’ячеслава Францішка, фахівці Національної академії аграрних наук уже розробили кілька рецептів для переробки калини. Можливо, подібна продукція зацікавить і вітчизняний ринок.Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: