АНАЛІТИКА

В Україні стрімко дорожчає насіння амаранту

31.01.2024 08:07
3

Запити на насіння амаранту значно перевищують пропозицію фермерів. Про це повідомляє Landlord, пише agronews.ua.

Переробники амаранту в сезоні-2024 підіймають закупівельні ціни на товарне насіння до 30 тис. грн/т з ПДВ, зазначив голова ГО “Асоціація виробників амаранту та амарантової продукції” Олександр Дуда.

Експерт додав, що органічний амарант можна буде продати за ціною 50 тис. грн/т з ПДВ.

Протягом 2020-2023 років фермери стабільно реалізовували насіння амаранту по 25 тис. грн/т, це дозволило втримати реалізаційні ціни для вітчизняних переробних підприємств і забезпечити їх сировиною в повному обсязі.

Середня врожайність насіння амаранту сортів Харківський-1, Лєра на природному агрофоні становить 12 ц/га, із листовим підживленням та внесенням 30-50 кг д.р. N, P — до 26 ц/га. Орієнтир для пожнивних посівів амаранту сорту Ультра на природному агрофоні — 8 ц/га.

“Наразі маємо сталий попит на українське товарне насіння амаранту. Україна стала поважним і бажаним гравцем на європейському ринку. Запити на сировину значно перевищують наші можливості їх задовольнити. Через те ми і робимо обґрунтований крок — збільшуємо посівні площі під амарантом в Україні до 10 тис. га в 2024 році”, — уточнив Дуда.

Нині з аграріями вже почали укладати угоди на викуп врожаю 2024 року. Зараз в Україні є можливість прийняти та забезпечити післязбиральну доробку (сушіння та очистку до чистоти 99,99%) до 2 тис. т збіжжя амаранту щороку.



Перегляди: 2658
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: