НОВИНИ

В Україні спростять імпорт добрив і хімікатів для аграріїв 

25.04.2022 11:00
pesti

Верховна Рада схвалила закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо безперебійного виробництва та постачання сільськогосподарської продукції під час воєнного стану”. Про це повідомляє Бізнес Цензор, пише agronews.ua.

За прийняття відповідного законопроєкту №7264 у першому читанні проголосувало 293 народних депутати, повідомив народний депутат від фракції “Голос”, перший заступник керівника Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк у своєму каналі в Telegram.

Як зазначається у пояснювальній записці, документом пропонується спростити експорт, імпорт та транзит в Україну сільськогосподарської продукції на час військового стану, розширити доступ аграріїв до добрив та генетичного матеріалу тварин, а також підтримати українську галузь органічного виробництва.

Зокрема, пропонується скасувати до кінця військового стану та на 90 днів після його завершення державну реєстрацію агрохімікатів, що ввозяться в Україну, серед яких деякі види азотних добрив, нітрати амонію, аміак у водному розчині, тіосульфати, фосфати калію, кальцію та алюмінію, борати, хелат інших мінеральних добрив.

Крім спрощеного ввезення таких видів добрив законопроектом пропонується скасування державної реєстрації при їх виробництві, реалізації, застосуванні та рекламі.

Крім того, до 1 липня 2024 року пропонується дозволити виробникам органічної продукції використовувати маркування “органічний”, “біодинамічний”, “біологічний”, “екологічний”, “органік”, навіть якщо вони не є операторами органічної продукції відповідно до закону “Про обіг органічної продукції”.

Законопроєкт також розширює перелік суб’єктів, які можуть відбирати зразки та проводити фітосанітарну експертизу, зокрема, вводить до кінця військового стану та на 90 після його скасування спрощений порядок залучення до експертизи працівників приватних лабораторій, а також уповноважує для проведення таких перевірок агрономів-інспекторів для проведення аудиту.

Крім того, пропонується дозволити імпорт в Україну вантажів з живими тваринами, що переміщуються транзитом через країни, в яких трапляються випадки хвороби з переліку Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ). За даними авторів законопроекту, це дозволить українській тваринницькій галузі отримати доступ до сучасного племінного генетичного матеріалу з країн ЄС та розширить різноманітність племінного матеріалу тварин в Україні.

Читайте також: Названо компанії, які у війну платять податки наперед.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: