АНАЛІТИКА

В Україні різко подорожчали томати

05.08.2023 11:11
b4cd7935-623x370

З початку поточного тижня на ринку томатів в Україні відновилося зниження відпускних цін, повідомляють аналітики проєкту EastFruit, пише agronews.ua.

Основною причиною знижувального цінового тренду стало масове надходження на ринок томатів з відкритого ґрунту. Попри те, що сезон ґрунтового томату тільки почався, виробники повідомляють про високу врожайність цієї продукції та стрімке падіння цін як на помідори відкритого ґрунту, так і на тепличну продукцію.

На тлі досить стриманого попиту, конкуренція серед виробників томатів посилюється з кожним днем. Наразі українські тепличні комбінати пропонують томат у межах 20-32 грн/кг ($0,55-0,88/кг), що в середньому на 30% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

За словами учасників ринку, ситуація, що склалася, сформувалася через збільшення пропозиції томатів на ринку. Вибірки в тепличних комбінатах були стабільні та досить об’ємні. Водночас на ринок також у великих обсягах відвантажувалися і томати з відкритого ґрунту. При цьому попит на помідори був вельми стриманим. З огляду на всі фактори, українські виробники змушені були знижувати ціни в цьому сегменті.

Варто зазначити, що на сьогодні тепличний томат в Україні вже надходить у продаж у середньому на 34% дешевше, ніж на початку серпня минулого року. При цьому, ключові гравці ринку впевнені, що темпи зниження цін на тепличні томати прискорюватимуться в міру зростання пропозиції цієї продукції з відкритого ґрунту.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: