НОВИНИ

В Україні рекордно здорожчав хліб

19.08.2023 11:11
vydy-hliba_sitewebukr-img (1)

Хліб – один із тих стратегічних продуктів, який у серпні рекордно подорожчав. У порівнянні з минулим місяцем, вартість деяких сортів хліба зросла на 5 гривень. Про це повідомляє finance.today.ua, пише agronews.ua.

Скільки коштує хліб в Україні

За даними Мінфіну, середня вартість 500-грамового батона “Київський нарізний” у супермаркетах становить 25,72 грн. При цьому в Novus батон можна купити за 23,56 грн. Батон “Румянець” нарізний продається по 21,80 за 450 г.

Найбільше зросли ціни на 300-грамовий буханець житнього хліба “Riga Бородиновський” – із середніх 30,90 грн до 35,40 грн.

При цьому знизилася ціна на житній “Український Московський” хліб – з 37,90 грн до 32,70 грн.

За місяць не змінилася ціна на пшеничний хліб “Цар Хліб нарізка”. Середня вартість товару становить 32,96 грн.

В Україні рекордно подорожчав хліб: на скільки виросли ціни на стратегічний продукт

Те, що ціни на хліб зростатимуть, експерти прогнозували ще навесні. Зокрема, подорожчання буде поступовим, але стабільним – по 0,5-1% на місяць.

Причина – у нестачі сировини для випікання хліба. Собівартість вирощування зернових культур із початком війни сильно зросла, а відпускна ціна зерна падає. Незважаючи на те, що зерна зараз в Україні з надлишком, наступного року багато аграріїв не захочуть  сіяти врожай. Тим більше, що за закритого транзиту в інші країни, українське зерно неможливо реалізувати, і його вирощування стало нерентабельним.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: