ВАЖЛИВО

В Україні рекордно дорожчає рання капуста

14.05.2023 07:18
327

В Україні вже другий тиждень поспіль спостерігається зростання цін на капусту нового врожаю.Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit, пише agronews.ua.

За їхніми словами, причина подорожчання полягає в тому, що пропозиція капусти суперранніх сортів продовжує скорочуватися, тоді як масові поставки продукції пізніших сортів ще не почалися.

При цьому попит на ранню капусту зберігається досить високим, що дозволяє фермерам і надалі підвищувати ціну.

Так, сьогодні українські фермери вже відвантажують ранню капусту по 55-60 грн/кг, що в середньому на 30% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

“Більшість господарств уже закінчили збирання врожаю капусти суперранніх сортів, тоді як рання капуста пізніших сортів почне масово надходити у продаж у середньому через 2 тижні. При цьому українські фермери не виключають можливості того, що ця продукція з’явиться на ринку дещо пізніше за визначені терміни, якщо погода й надалі залишатиметься холодною та похмурою”, – прогнозують аналітики.

Вони зауважують, що в аналогічний період минулого року рання капуста в Україні також дорожчала під впливом сезонного чинника, проте ця продукція коштувала практично в 1,5 рази дешевше, ніж зараз.

Роком раніше продаж ранньої капусти вівся у діапазоні 30-35 грн/кг.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: