НОВИНИ

В Україні прогнозують захмарні ціни на черешню

25.04.2022 08:00
b7d1fdf2

Економічний експерт Андрій Блінов розповів, що наразі ситуація в Україні із цінами на продукти залежить від того, у якому стані перебуває виробництво товарів. Про це повідомляє  УНН, пише agronews.ua.

Зокрема, експерт попередив, що в червні за межами Запорізької області, скоріш за все, буде дуже дорога черешня.

«Що стосується здорожчання, то ми повинні розуміти, була вже й оцінка Національного банку, що дуже важко оцінити стрибки інфляції цього року, як і взагалі ситуацію з валовим продуктом, економічною активністю, тому що все є похідною від розвитку воєнної ситуації. Водночас на сьогодні державні органи орієнтуються на 15-20% цьогорічної інфляції, але це в середньому», — зазначив Андрій Блінов.

За його словами, найбільше дорожчати будуть товари, яких не вистачає.

«За межами Запорізької області цього червня, скоріш за все, буде дуже дорога черешня, через те, що Мелітополь на сьогодні не знаходиться під контролем української влади, на решті території України немає хорошої комунікації транспортної й відповідно, скоріш за все, такі сезонні товари буде досить важко чи дорожче доставити до місця збуту. Ягоди та фрукти, які не притаманні нашому регіону, будуть дорожчати», — розповів Андрій Блінов.

Проте за його словами, наразі впали в ціні яйця.

«Подивіться, що відбувається зараз з яйцями напередодні Великодня. Вони досить дешеві й це пов’язано з тим, що на сьогодні неможливий фактично експорт цього продукту, а Україна експортує значну частину виробів на основі яєць, особливо в країни Перської затоки, азійські країни. Відповідно — це, знову таки, проблема портів передусім й фактично ми маємо певне локальне перевиробництво цього товару на внутрішньому ринку», — розповів експерт.

Читайте також: Названо українську альтернативу російській нафті.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: