АНАЛІТИКА

В Україні прогнозують високі ціни на кавуни

06.07.2022 07:03
snimok-22.07.2019-10

За відсутності продукції з Херсонщини, українцям пропонуватимуть кауни з Ірану, Туреччини та Азербайджану. Одеські кавуни в такому разі теж будуть, але не дешеві. Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів Іван Григорович, аналітик ринку «Столичний», пише agronews.ua.

За його словами, імпорт, швидше за все, загрожує замістити українські кавуни. Місцева продукція за відсутності Херсона буде дорожчою і серйозно витісниться іранською та турецькою, може долучитися і Азербайджан. 

«Якщо іранський кавун на опті коштує 20 грн/кг на початку сезону, це вже дзвіночок, бо це хороша ціна, — каже експерт. — Турецький на початку коштував 45 грн, але зараз пішов у 20−25 грн/кг. Як наші впораються з такою конкуренцією, як компенсують кількість та пропозицію, складно прогнозувати». 

Виробники Одеської області зазначають: якщо і буде добрий урожай кавунів, винограду, черешні, то вивезти його на північ через кризу логістики буде складно. 

На що у Івана Григоровича своя логіка: було б бажання, питання лише в тому, якою буде кінцева ціна на продукт. Якщо вона буде прийнятною, знайдеться і паливо, і машини.

Читайте також: Озвучено головні зміни у земельних відносинах під час воєнного стану.Перегляди: 30
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: