НОВИНИ

В Україні прогнозують різке зростання цін на продукти

25.04.2024 11:14
2

Зростання цін на продукти харчування в Україні, яке останнім часом було млявим, може прискоритися вже найближчим часом. Про це повідомляє Апостроф, пише agronews.ua.

На ціни продовольства, зокрема імпортного, може вплинути курс долара, який зараз зростає, особливо, якщо він перетине позначку у 40 гривень. Підняти ціни також може не найкращий урожай цього року.

“Якщо минулого року ми зібрали 83 мільйони тонн, то цього року прогнозується зібрати на рівні 75-76 мільйонів тонн максимум. З них зернових – менше 50 мільйонів тонн. І від цього теж залежатимуть ціни. Закладайте приблизно 5-7% зростання ціни на хліб”, – розповів виданню виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Наразі українсько-польський кордон блокується, що ускладнює вітчизняний експорт, внаслідок чого ціни на низку продуктів через їх велику пропозицію на внутрішньому ринку знижуються. Проте, якщо кордон розблокують, експорт поновиться, і вартість цих продуктів суттєво зросте.

Неекспортні продукти, такі, наприклад, як м’ясо, молоко, м’які сири, як дорожчали протягом року, так і продовжать дорожчати.

“М’ясомолочна продукція – на 4-5% до літа, а потім, як я розумію, буде стабілізація, як мінімум, до вересня”, – каже Олег Пендзин.

Втім, за словами експерта, сьогодні ціни в Україні залежать здебільшого не від економічних процесів, а від політичних рішень, о тому їх майже неможливо прогнозувати.Перегляди: 2869
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: