НОВИНИ

В Україні прогнозують подальше зростання ціни на соняшникову олію

14.11.2021 08:12
image

Через здорожчання газу здорожчає ціна олії соняшникової, вона може сягнути більш, як 100 грн за літр. Про це заявив член «Української Ради бізнесу» та власник компанії «ГрадОлія» Станіслав Таршин, повідомляє UBR, пише agronews.ua.

Він пояснив, що восени природний газ різко подорожчав для підприємств майже в 2,5 рази. Тільки через це собівартість виробництва для підприємств олійно-жирової галузі зросте на 5-10%.

За його словами, ситуація ускладнюється тиском на собівартість інших складових виробництва – а саме гексанового розчинника та електроенергії, ціна яких зросла майже на 25%.

Як зазначив експерт, гексановий розчинник та е/е займають понад 30% у собівартості виробництва для олійно-жирової галузі.

Також зростають транспортні витрати, матеріали для фасування, запасні частини», – наголосив Таршин.

На його думку, все це змушує підприємства піднімати ціни на кінцеву продукцію. Подорожчання соняшникової олії призведе до втрати українськими виробниками частки світового ринку та зниження обсягів виробництва.

Однак стратегічно від подорожчання можуть виграти ті підприємства, які знизить залежність від газу за рахунок модернізації виробництва.

“Одним із таких способів є вироблення електроенергії з біогазу, сировиною для якого може бути лушпиння” , – зазначив Таршин.

Нагадаємо, відбудеться Всеукраїнський Фермерський Форум: «Актуальні напрями держпідтримки».Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: