ВАЖЛИВО

 В Україні прогнозують масове банкрутство фермерів

03.01.2023 11:11
farmer.1140x600

В Україні вже в наступному році може статися масове банкрутство фермерів, а також різке скорочення посівів зернових культур, що може спричинити дефіцит хліба. Такий прогноз цілком реальний, якщо держава найближчим часом не підтримає агровиробників.Такі міркуваня висловив в інтерв’ю профільному виданню власник Групи компаній “Прометей” Рафаель Гороян, передають Патріоти України, пише agronews.ua.

Отже, за словами Горояна, наступного року аграрії різко скоротять посіви пшениці, ячменю, кукурудзи та інших зернових культур. Так станеться через високу затратність виробництва зернових і різке зниження доходів агровиробників від продажу зернових культур.

“Думаю, що наступного року буде різкий обвал виробництва пшениці, ячменю та кукурудзи. Соняшнику та сої буде достатньо, адже це високомаржинальні культури. Економічно вигідно буде сіяти соняшник, тому наступного сезону багато аграріїв виберуть саме цю культуру”, — прогнозує Рафаель Гороян

Низький валовий збір зернових культур може призвести до дефіциту хліба в Україні та неминуче призведе до зростання цін на хліб. А крім того, через скорочення обсягів виробництва зернових культур різко здорожчають корми для тварин, адже саме зерно є основою кормової бази для птахівництва та інших галузей тваринництва.

Крім того, вже зараз в Україні намітилась тенденція, коли займатимуться сівбою та землеобробітком лише великі аграрні компанії, які мають розвинуту структуру і потужну фінансову “подушку”. Водночас, дрібні та середні фермери не мають звідки взяти грошей для повноцінного проведення агарного сезону. Отже, вони поступово зрікатимуться аграрного виробництва. Це призведе, у свою чергу, до стагнації аграрної галузі, а також до різкого скорочення робочих місць на селі і подальшого зубожіння сільського населення.

“Можна очікувати серйозних змін на ринку — багато хто піде, але прийдуть нові. Зараз усе йде до того, що навіть великі українські компанії будуть банкрутувати. Замість них прийдуть або великі іноземні компанії, або державна політика буде спрямована у бік дрібного і середнього фермера”, — прогнозує власник агрокомпанії.

Отже, агросектору негайно потрібні дотації від держави. Інакше, вже за два роки Україна втратить один зі своїх основних промислових козирів на світовому ринку – реноме однієї зі світових житниць і звання потужної аграрної держави

Читайте такожНайближчі два роки стануть вирішальними для агросектору України, – Рафаель ГороянПерегляди: 6
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: