НОВИНИ

В Україні прогнозується збільшення площ під твердою пшеницею

02.05.2024 10:42
Vrozhaj-pshenytsi-2023

Цього року серед сільгоспвиробників спостерігається тренд на збільшення площ під озимою та ярою твердою або високоскловидною пшеницею. Про це розповів директор спілки «Борошномели України», голова правління «Укрхарчопром» Родіон Рибчинський під час онлайн-зустрічі Trend&Hedge Club. Повідомляє AgroPortal.ua, пише  agronews.ua.

«Така тенденція свідчить про те, що, можливо, вже восени Україна вийде з твердою пшеницею на ринок ЄС. Але не йдеться про пшеницю для італійської переробки. Так само Україна може наростити виробництво борошна з твердих сортів пшениці. Як мінімум, мені відомо про два млини, які впроваджують реконструкцію, що дозволить відбирати від 15 до 20% макаронної крупки», — зазначає Родіон Рибчинський.

В Україні, як і у світі, тверда пшениця, фактично, належить до нішевих культур. Адже вітчизняні виробники відводять під неї незначний відсоток загальної площі посіву пшениці.

Однак, за розрахунками науковців, посівна площа пшениці твердої в Україні має становити понад 300 тис. га у центральних, східних і північно-східних областях. Адже умови для її вирощування сприятливі.


Перегляди: 48
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: