НОВИНИ

В Україні подорожчає картопля

13.11.2021 18:00
94cb087bc1e675f953b2e563e53b4ac6

Поки на ринку ціна на картоплю залишається нестабільною. Її стабілізації слід чекати вже в листопаді. Вона має бути вищою ніж є зараз. Таку думкою поділився з одним із профільних видань директор насіннєвої компанії “Агріко Україна” Микола Гордійчук. Він вважає, що ціна на картоплю в Україні змінитися вже найближчим часом, І вона буде вищою ніж зараз. Про це повідомляє agrotrend.com.ua, пише agronews.ua.

За словами Гордійчука, цьогорічні умови для картоплі були не дуже вдалими. Особливо в північних областях України, які традиційно славляться врожаями цієї культури. Але цьогоріч там хронічно бракувало вологи, до того ж, стояла спекотна температура. Через це бульби не змогли вирости до закінчення сезону вегетації.

На заході України ситуація з вологою була трохи краща. Отже там зібрали більш-менш непоганий врожай. Але цього замало, щоб забезпечити потреби всієї країни.

До того ж, не вельми вдалим вийшов картопляний сезон на півдні України. Тамтешні фермери роблять акцент на вирощуванні ранніх сортів картоплі. Вологи там вистачало – аж надміру. Через це коренеплоди вийшли надто насиченими вологою і нестійкими до зберігання.

“Південь і досі щедро поливає дощами, тож тут на посівах картоплі були проблеми з хворобами. Багато уражених бульб, грибних хвороб і бактеріозів. Після викопування вони швидко псуються, тому фермери намагаються швидко збути не кондиційний товар і, відповідно, скидають ціну”, – пояснив експерт.

Низька ціна на картоплю триматиметься до тих пір, поки фермери не збудуть сорти, що швидко псуються і не пристосовані до тривалого зберігання.

Затим треба буде оцінити, що закладено на зберігання, якої воно якості та на скільки його вистачить. І лише після того можна буде остаточно визначитися з ціною. Микола Гордійчук вважає, що весь цей процес має відбутися упродовж листопада. Отож саме в цьому місяці ціна на картоплю стабілізується, і вона, звісно, буди вищою, ніж є зараз.Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: