НОВИНИ

В Україні побудують мережу біоетанольних заводів

31.01.2023 13:09
v-ukrajini-pobuduyut-merezhu-bioetanolnih-zavodiv

Будівництво першого сучасного біоетанольного заводу в Одеській області розпочнеться наприкінці 2023 року. Його будуватимуть для енергетичної компанії «Газтранзит». Орієнтовна сума інвестицій у проєкт становить 30-35 млн євро. Згодом планується будівництво ще трьох у різних регіонах України, зокрема на Львівщині. Про це повідомив керівник компанії «АБ АГРО ПРОДЖЕКТ ГРУП» Олександр Бататін, пише Zaxid.Net, пише agronews.ua.

«Потенціал нашої економіки — це 30 заводів глибокої переробки (біопереробки) агросировини в різних регіонах країни. Зокрема, у Львівській області розглядається варіант такого підприємства. Коротке логістичне плече з експортними ринками дасть змогу отримати більш високорентабельне підприємство. Підприємства з глибокої переробки одразу будуються нашою компанією експортно орієнтованими», — зазначив Олександр Бататін.

Заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОВА Орест Гринів пояснив, що йдеться про глибоку переробку відходів сільського господарства, в якій використовуються мікроорганізми. На першому етапі планується переробляти пшеницю, згодом — мелясу (відходи з переробки цукрових буряків), целюлозу тощо.

«Біоетанольний завод — це високотехнологічне підприємство. Біоетанол має високу додану вартість. Розміщення підприємства на Львівщині спростить експорт продукту до країн ЄС. Це економічно вигідно. Також таке розміщення — це безпекове питання інвестпроєкту», — говорить Орест Гринів.Перегляди: 20
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: