НОВИНИ

В Україні планують продовжити строк оформлення невитребуваних земельних паїв

06.02.2024 15:15
zemelnih

Імовірно, строк оформлення невитребуваних земельних паїв буде продовжений до кінця воєнного стану і ще додатково на два роки. Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, пише Delo.ua.

Причиною такої відстрочки є певні обмеження функціонала Державного земельного кадастру, які діють під час воєнного стану і створюють складнощі з оформленням паїв.

«Я знаю, що в Верховній раді є думки, щоб перенести цей строк до закінчення воєнного стану плюс додаткові два роки. Особисто я вважаю, що це питання потрібно закрити якомога швидше, але у прихильників відстрочки теж є свої аргументи, які варто враховувати», — пояснив міністр.  

Нагадаємо, після 1 січня 2025 року незатребувані ділянки будуть визнані безгоспними. Їх передадуть у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані.

Микола Сольський також не виключає, що питання оформлення невитребуваних паїв можуть підхопити певні політичні сили, які намагатимуться «просувати» в суспільстві ідею, що в громадян заберуть земельні паї. Через це буде знайдене рішення, здатне задовольнити всі зацікавлені сторони.  

Заступник міністра агрополітики Денис Башлик уточнив, що для відстрочки кінцевої дати оформлення невитребуваних земельних паїв Верховна Рада має прийняти відповідний закон, котрий в майбутньому буде зареєстрований в парламенті.  

«Ризику не встигнути проголосувати його, як на мене, немає. Уряд та Верховна Рада мають однозначну позицію по цьому питанню, і відповідний закон буде ухвалено до 1 січня 2025 року», — повідомив заступник міністра.  

За словами Дениса Башлика, загальна площа невитребуваних паїв оцінюється в 400 тис. га. Це співставно з всіма площами сільгоспземель такої країни як Ізраїль.  

Замміністра додав, що кількість громадян, котрі не оформили земельні паї належним чином, оцінюється приблизно в 65 тис. 


Перегляди: 118
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: