НОВИНИ

В Україні планують посилити держконтроль за обігом продукції з ГМО

05.11.2022 10:07
94950510-623x370

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики під час засідання розглянув і рекомендував до прийняття в першому читанні законопроект №5839 “Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки”. Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу, пише agronews.ua.

Документ покликаний врегулювати існуючі проблеми з нелегальним обігом ГМ-продукції та ініціювати застосування сучасних європейських підходів до оцінки впливу, реєстрації, обігу та контролю за ГМО та ГМ-продукції.

Зокрема, законопроєкт передбачає:

  • єдину процедуру реєстрації відомих досліджених та випробуваних ГМО-джерел та новітніх;
  • запровадження системи оцінювання ризиків для навколишнього середовища;
  • розроблення зручної для компаній, що виробляють насіннєвий матеріал, процедури реєстрації сортів рослин, що були створені з використанням ГМ-джерела;
  • контроль над усіма процесами – від створення та випробування до виробництва та маркування.

Цей законопроект має гармонізувати українське законодавство із законодавством ЄС, зменшити пестицидне навантаження на сівозміну та збільшити врожайність культур.

УКАБ вітає підтримку цього законопроєкту та сподівається на найближче його прийняття народними депутатами у Верховній Раді України.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: