НОВИНИ

В Україні підвищили штрафи за незаконний збір грибів та ягід у лісах

30.12.2021 10:35
shtrafy

Українців лякають тим, що Кабмін нібито повністю заборонив збирання грибів, ягід та трав у лісах, і з січня-2022 за кожну зірвану квітку вимагатимуть по 30 грн, а за гриб – по 75 грн. Про це повідомляє Обозреватель, пише agronews.ua.

Насправді ніяких нових заборон не з’явилося – ходити по гриби у звичайний ліс, як і раніше, можна. Покарання стосується лише територій суворих заповідників. І штрафи за незаконний збір ресурсів у таких місцях справді зросли, причому одразу в 10 разів.

Про це йдеться в оновленій постанові Кабінету міністрів та офіційному поясненні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Згідно з документом, тепер штрафи підвищуватимуть щороку. До цього суми не переглядали з 2013 року.

“Забороняється збирати гриби, зривати рослини або проводити будь-які інші дії на території суворого заповідника… Такі зони створюються спеціально для збереження червонокнижних тварин і рослин. Перебування сторонніх у них заборонено, є відповідні таблички з повідомленням. Та й служба охорони повідомляє відвідувачів про наявні обмеження. Тож випадково помилитись і зібрати заборонене через незнання в таких зонах неможливо”, – упевнені в міністерстві.

Важливо розуміти: навіть у дозволених місцях гриби та ягоди можна збирати лише для власних потреб. Якщо українець хоче зайнятися відповідним промислом, йому потрібно отримати офіційний дозвіл.

Якими будуть нові штрафи

Оновлені покарання для браконьєрів набирають чинності з 1 січня 2022 року. Слід зважати на те, що для кожного порушення існує свій список заборонених територій. У жодний із них взагалі не входять зони, які не належать до природно-заповідного фонду (тобто не є національними природними парками, заповідниками, ботсадами, дендрологічними парками).

Отже, за один зрізаний у суворому заповіднику гриб встановлено штраф у 75 грн. Заготівля дикорослих квітів у таких зонах карається штрафом у 30 грн за одну квітку. Збирання ягід обійдеться порушнику 378 грн/кг, а горіхів та інших плодів – 1154 грн.

Штрафи за нелегальне полювання на оленя чи кабана підвищено до 30,3 тис. грн. За вилов риби в заборонених зонах покарання становить від 83 до 12,5 тис. грн за штуку (залежить від виду риби, “найдешевші” карасі, “найдорожчі” – осетрові).

За знищення жаб оштрафують на 14-130 грн (залежить від виду жаби). За пошкодження водоростей – 75-415 грн/кг, моху – 135 грн за дециметр, папороті – 30-135 грн. За випалювання гектара сухої водно-болотної рослинності встановлено штраф до 7,6 тис. грн. за гектар.

За нелегальне вирубування або пошкодження одного дерева (так, що воно перестане рости) доведеться заплатити від 257 до 18,3 тис. грн. Розмір штрафу залежить від діаметра деревини. Якщо пошкодження не зупиняє зростання дерева, штраф нижчий – від 61 до 4,6 тис грн. Знищення одного куща коштуватиме порушнику 227-683 грн.

Збитки, завдані газонам, залежать від площі – за 1 кв. м лугового газону покарають штрафом 198 грн, звичайного газону – 259 грн, партерного – 320 грн. Пошкодження клумб з півоніями та жоржинами “коштує” 168 грн за рослину, з іншими квітами – 91 грн.

Заготівля сіна у природно-заповідних без спецдозволу обійдеться порушнику в 11,4-50,1 тис. грн за кожний гектар. Випасання худоби – 251-754 грн за голову тварини.

Штрафи вирішили підвищити зокрема через те, що порушення сильно почастішали. У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів підрахували: лише за три квартали 2021 року в межах природно-заповідного фонду було зафіксовано більше порушень, ніж за 2020 рік.

Читайте також: В Україні з’явиться нова аграрна виставка AGRO KHARKIV.Перегляди: 32
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: