НОВИНИ

В Україні підвищать тарифи на комуналку

02.05.2023 10:11
1018f447-effb7c0809952d4514294b4d819d6747

В уряді наголосили, що потенційне рішення про підвищення тарифів на електроенергію для населення таки доведеться ухвалити. Якщо цього не зробити, енергосистему буде неможливо підготувати до наступної зими. Про це повідомляє 24 канал, пише agronews.ua.

Рішення буде вимушеним

За словами Сафарова, будь-які зміни тарифів в піки зростання – це важкі та вимушені рішення. Власне, наразі Кабмін спільно з фахівцями обговорює доцільність підвищення ціни на світло.

Але все одно доведеться таке рішення ухвалити, інакше енергосистема не зможе не те що відновитися, а й підготуватися до наступної зими, яка може бути набагато складнішою, ніж попередня,
– заявив посадовець.

Разом з тим він підкреслив важливість надання допомоги незахищеним верствам населення, аби допомогти їм покрити свої рахунки за електроенергію.

Фінансування для цього надходитиме з різних джерел, таких як доходи від експорту електроенергії та допомога партнерів. Щодо останнього наразі тривають переговори.

Зверніть увагу! Загалом Україна отримала 150 мільйонів євро від Європейського Союзу для свого фонду енергетичної підтримки, а також 200 мільйонів євро гранту від Світового банку.

Однак Сафаров зазначив, що цих коштів недостатньо для задоволення потреб країни. Тому перемовини ведуться.

Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: