НОВИНИ

В Україні очікується зростання рентабельності зернових та олійних культур

11.03.2024 15:27
oil-plant

У 2024 році в Україні очікується зростання рівня рентабельності для всіх видів зернових та олійних культур. За умови, що ситуація із безпекою та експортом морським транспортом не ускладниться, а ситуація на західних кордонах стабілізується. Про це повідомля Мінагрополітики, пише agronews.ua.

Зазначається, що у 2024 році в Україні очікується зниження врожайності – приблизно на 4-5%.

Серед зернових мінімальну прибутковість матиме пшениця, тоді як кукурудза та ячмінь, ймовірно, залишаться збитковими. Водночас очікується, що всі види олійних культур стануть прибутковими. Якщо цей позитивний прогноз справдиться, очікуваний рівень рентабельності за результатами цього року все одно буде удесятеро нижчим, ніж у період до повномасштабного вторгнення.

Відмічається, що цьогоріч здорожчає вартість елеваторних послуг через збільшення цін на електроенергію.

Крім того, очікується незначне підвищення орендної плати за землю – приблизно на 5% до 125 USD/га у зв’язку з відкриттям ринку землі для юридичних осіб.

Щодо тваринництва, у 2024 році очікується падіння рентабельності всіх видів тваринницької продукції, оскільки витрати, зокрема на корми та електроенергію, зростатимуть швидше, ніж ціни на кінцевий продукт. Дасться взнаки й прогнозоване зниження купівельної спроможності українців та девальвація гривні.Перегляди: 76
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: