НОВИНИ

В Україні оборот у рибній галузі складає понад мільярд грн

24.04.2024 13:14
2

За рік з початку реформи в рибній галузі вдалося досягнути суттєвих результатів. Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня під час виступу на форумі «Реформа рибного господарства: як зробити рибний сектор прибутковим?», пише agronews.ua.

Головні вектори втілення реформи рибної галузі – це євроінтеграція, цифровізація і дерегуляція. Мета реформи – запровадити прозорий ринок і рівні умови для всіх його учасників, а також знизити корупційні ризики.

За словами Віталія Головні, важливість розвитку рибного господарства в Україні важко переоцінити. За рік після запровадження реформи в галузі вдалося досягти серйозних результатів.

«Після початку проведення аукціонів на «Прозоро. Продажі» у 2023 році при вилові 24,5 тис тонн риби було сплачено 101 млн грн податків за використання водних біоресурсів. При цьому ціна на рибу зросла лише на 7,6%. Це значно перевищує показники 2021 року, коли не було аукціонів, а при вилові 19,8 тис тонн бізнес сплатив 13,4 млн грн податків. На сьогодні оборот у рибній галузі складає понад мільярд гривень», – зазначив він.

Заступник Міністра розповів, що в Україні людина за рік у середньому споживає 13,7 кг риби. У світі цей показник складає 20,4 кг. Орієнтовний фонд споживання риби в Україні – 520-550 тисяч тонн на рік.

Віталій Головня додав, що в Україні є два види рибальства – промислове і аквакультура, яка займається вирощуванням риби. Через повномасштабне вторгнення росії промисловий вилов зменшується, і галузь потребує підтримки.

«В галузі аквакультури навіть у 2022 році було вирощено понад 15 тисяч тонн риби. Підприємці у такий складний час, коли подорожчали корми і були перебої з поставками, надалі забезпечували продовольчу безпеку країни і підтримували національну економіку», – підкреслив Віталій Головня.

Крім того, заступник Міністра зазначив, що галузь активно адаптується до європейських норм і стандартів. Зокрема, за його словами, було проаналізовано 705 законодавчих актів ЄС в галузі рибальства. З них 662 не потребують впровадження, 34 потребують імплементації.Перегляди: 24
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: