НОВИНИ

В Україні імпорт свинини побив новий антирекорд

10.02.2024 12:17
svynyna

2023-ий рік для ринку свинини відзначився рекордно низькою імпортною активністю, але січень «дивує» не менше. Динаміку зовнішніх поставок свинини відстежували аналітики Асоціації «Свинарі України», передає agronews.ua.

«Обсяги імпорту свинини (УКТ ЗЕД 0203) у січні встановили новий антирекорд з 2018-го, склавши 141,8 т за перший місяць року. Це у 2,4 рази менше ніж у грудні та у 13,5 разів поступається обсягу поставок свинини у січні 2023-го. У валютному еквіваленті імпорт склав 386,5 тис. дол. США, а середня ціна кілограма завезеної продукції знизилася до 2,73 дол. США проти 3,11 дол. США місяцем раніше», — повідомляють аналітики АСУ з посиланням на попередні дані митної статистики.

Послаблення активності імпорту свинини, що почалося минулого жовтня, продовжилося і в січні. Обсяги наявної внутрішньої пропозиції упродовж перших трьох тижнів місяця продовжили тиск на ціну на свинину в закупівлі. Це з одного боку зменшило потреби операторів ринку в додаткових обсягах м’ясної сировини, а з іншого зробило імпорт ще менш економічно привабливим.

Утім, навіть із зміною напрямку руху цін, пожвавлення серед імпортерів наразі не спостерігають. Хоча додаткових нецінових бар’єрів чи логістичних складнощів оператори не відзначають, свої потреби у м’ясній сировині задовольняють за рахунок внутрішнього виробництва.Перегляди: 5220
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: