НОВИНИ

В Україні дозволено лов раків на водоймах

04.10.2022 10:15
216834905_38ce07642be4b2af3d4e03262f24abf5_800

30 вересня у переважній більшості регіонів України (за винятком водойм Одещини – Дністровського лиману, Кучурганського водосховища, р. Дністер з рукавом Турунчук, р. Дунай та придунайських озер) закінчилася заборона на лов раків. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики, пише  agronews.ua.

Отже, від початку жовтня рибалкам-любителям дозволяється лов цих безхребетних з дотриманням Правил любительського і спортивного рибальства.

Зокрема, одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство.

Лов дозволяється:

– ручним збиранням,

– раколовкою-«хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм,

– волосінню з приманкою,

– рогаткою,

– розщіпом – не більше п’яти снастей на ловця.

Забороняється вилов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Пам’ятаймо, що мінімальний розмір рака, який дозволено ловити рибалкам становить 9-10 см (в залежності від водойм).

За незаконне добування раків передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків.

Нагадуємо про відповідальне ставлення до водних мешканців під час риболовлі, адже компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.

Читайте також: Стало відомо, чому в Україні стрімко зростають ціни на яйця


Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: