НОВИНИ

В Україні більшість малих агровиробників позитивно оцінюють стан свого бізнесу

16.03.2023 08:15
news_3

Більшість малих агровиробників України наразі позитивно оцінюють стан свого бізнесу попри наявні труднощі. Про це свідчать дані опитування малих фермерських господарств (земельний банк від 5 до 100 га), проведеного Українською Радою Бізнесу у співпраці з Help – Hilfe zur Selbsthilfe в Україні. Про це повідомляє АПК-Інформ, пише   agronews.ua.

Всього було опитано 400 респондентів з усіх регіонів України, які переважно займаються вирощуванням зернових культур (59,75% респондентів), овочів та ягід, садівництвом.

«У цілому стан свого бізнесу як добрий та задовільний оцінюють відповідно 21,25% та 50% респондентів. Водночас 20,75% фермерів вважають його незадовільним, а 8% – критичним», – вказується в повідомленні.

Тим не менш основним викликом є стабілізація та утримання показників діяльності на поточному рівні, враховуючи всі наявні в них проблеми, серед яких основними є:

  • недостатність кваліфікованих працівників;
  • слабкий захист прав власності та рейдерство;
  • проблеми в розрахунках з торговими мережами;
  • ризики, пов’язані з можливістю відімкнення електроенергії;
  • непередбачувані дії держави, постійні зміни законодавства.

80% фермерів потребують допомоги в різних її форматах, так у 78,3% є потреба у фінансовій допомозі від кредитних установ чи донорських програм. Крім того, фермери шукають консультаційних порад від експертів у таких питаннях, як: фінанси та інвестиції, постачання та збут, пошук партнерів та побудова відносин з владою.

«У короткій чи середньостроковій перспективі 43% опитаних фермерів ставлять перед собою мету зберегти поточний стан справ у господарстві, напрямок на розвиток у майбутньому передбачається у 28% опитаних, а 26% заради мінімізації своїх збитків планують згорнути напрямки своєї роботи», – додається в дослідженні.


Перегляди: 5
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: