НОВИНИ

В Україні запровадили нові норми визначення якості води у річках та морях

06.01.2021 08:02
Река_Оредеж_ниже_д.Выра

Міністром захисту довкілля та природних ресурсів Романом Абрамовським затверджено перші сучасні програми моніторингу поверхневих та морських вод, які відповідають європейським вимогам. Про це повідомляє пресслужба міністерства, пише agronews.ua.

Діагностичний моніторинг допоможе дізнатися наскільки діяльність людини вплинула на кількісний та якісний стан води. На його основі будуть розроблені заходи для досягнення «доброго екологічного стану» та «доброго хімічного стану» вод.

Це один із найважливіших етапів розробки планів управління річковими басейнами. Він включає:

• Програму державного діагностичного та операційного моніторингу поверхневих вод;

• Програму державного моніторингу прибережних та морських вод Чорного та Азовського морів.

Операційний моніторинг здійснюється для водойм, де існує ризик недосягнення доброго екологічного стану вод чи щороку здійснюється забір води для питних і побутових потреб українців (у середньому більше ніж 100 куб. метрів на добу).

Такі дослідження проводяться щороку в період між заходами діагностичного моніторингу за специфічними показниками річкового басейну та показниками діагностичного моніторингу, які показали ризик недосягнення доброго екологічного стану вод.

Дані операційного моніторингу є підґрунтям для розробки конкретних заходів у плані управління річковим басейном для поліпшення чи підтримання стану водойм.

З дати схвалення Урядом у 2018 році Порядку здійснення державного моніторингу вод: це перші програми, які запускають реалізацію заходів державного моніторингу вод в Україні.

Результати досліджень можна буде переглянути на онлайн-системі «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України»

Це мапа України з нанесеними на ній мітками різних кольорів. І кожен колір має значення – вони показують екологічний стан водойм. Онлайн-система надає інформацію щодо:

• водного об’єкта, на якому проводиться моніторинг вод;

• показників, за якими проводяться дослідження;

• періодичності здійснення вимірювань;

• лабораторій, які здійснюють відбір проб та проводять вимірювання.


Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: