НОВИНИ

В Україні за отруєння бджіл пропонують ввести кримінальну відповідальність

09.01.2019 10:22

Міністерство екології та природних ресурсів України підтримує законопроект, який передбачає кримінальну відповідальність за потруєння бджіл, використання контрафактних агрохімікатів, а також за вирубку дерев-медоносів. Про це повідомив заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко під час IX з’їзду Спілки пасічників України, повідомляє openforest.org.ua.

Читай нас також у Viber та Telegram.

«Міністерство екології та природних ресурсів підтримає законопроект, який пропонується Спілкою пасічників, працюючи з депутатами, а також у стінах парламенту. Окрім того, маємо ще деякі пропозиції, наприклад, розміщення пасіки в лісах класифікувати як довготривале тимчасове місце користування, що дозволить укладати довготривалі договори оренди», — зазначає Василь Полуйко.

За його словами, що стосується законотворчих ініціатив, міністерство екології та природних ресурсів доопрацьовує проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку і правил проведення обов’язкового страхування цивільної відповідальності суб’єктів господарювання за шкоду, яку може бути заподіяно довкіллю або здоров’ю людей під час зберігання та застосування пестицидів і агрохімікатів».

Також у Мінприроди розроблено концепцію відновлення полезахисних смуг. Ідея полягає в тому, щоб полезахисна смуга, окрім захисту поля, виконувала ще й додаткові функції, наприклад, була засаджена деревами-медоносами.

«Мені доводилося бачити на Херсонщині приклад, коли полезахисна смуга складалася з акації, а фермери ще й підсадили ожину», — розповідає Василь Полуйко.

Перегляди: 1

Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: